AGÁTA

poetický povídkový film na motivy A. P. Čechova
 

Tři povídky - Agáta, Voloďa a Myslivec - jsou třemi filmovými básněmi na téma věčných proměn lásky. Agáta ji prožívá s milencem, mladičký Voloďa v podivné hře se zralou ženou a Myslivec, světácký čtyřicátník, se náhle ocitá v chomoutu s naivní vesnickou holkou.
 

Scénář: Dan Krameš na motivy povídek A. P. Čechova
Hudba: Karol Szymanowski
Kostýmy: Natálie Nádassy
Zvuk: Pavel Dvořák
Střih: Petr Svoboda, Petr Staněk
Výroba: ALPHA PLUS Pro
Kamera: Radek Chmel
Režie: Dan Krameš
Hrají:
 
Agáta:   Eva Salzmannová, David Prachař, Jiří Ornest
Voloďa:   Michal Dosedla, Michaela Dolinová, Alice
Dvořáková, Radka Fidlerová, Barbara Lukešová, Bob Klepl, Veronika Dušková a Rudolf Danda
Myslivec:   Zuzana Bydžovská, Jan Vlasák, pes Trapp
 
 

distribuční premiéra: 1. 9. 1999
délka: 80 min.
kombinovaný černobílý a barevný film
formát: 35 mm (klasický)

AGÁTA. Na břehu řeky, na okraji zelinářské zahrady, rybaří pán (J.Ornest) se svým přítelem Matějem (D.Prachař). Oba milují dlouhé rozhovory a romantiku letních nocí. Matěj je známý svou zahálčivou povahou a přezíravostí vůči ženám. Možná že právě to je příčinou silného, neodolatelného kouzla, kterým na ně působí. Nekonečné rozjímání pánů naruší příchod jedné z Matějových milenek - Agáty (E.Salzmannová).

 
 

VOLOĎA. O jedné letní neděli sedí Voloďa (M.Dosedla), nevzhledný a plachý mládenec, v altánu na letním sídle madam Lily (R.Fidlerová). Schoval se tam před ponižující bohatou společností, u které se svou lehkomyslnou matkou (A.Dvořáková) tráví jednu z mnoha nenáviděných návštěv. Prožívá zcela neznámý pocit - má dojem, že je zamilovaný do Míši (M.Dolinová), živelné zralé ženy, která ho vzrušuje, dráždí, snaží se v něm probudit mužnost a zároveň zesměšňuje jeho nezralost a plachost.
MYSLIVEC. Povídka Myslivec líčí setkání podivuhodně odtažitého manželského páru - myslivce (J.Vlasák) a jeho mladé ženy (Z. Bydžovská). Místní kumpáni v čele se starostou ho ze závisti, že střílí líp než oni, opilého oženili s obyčejnou vesnickou holkou. Už dvanáct let jsou svoji a ona ještě nikdy nepoznala jeho lásku...

 
 
Film byl úspěšně uveden na domácích i zahraničních festivalech (MFF Karlovy Vary, MFF Leeds Anglie, MFF Kalkata Indie, MFF Minneapolis USA, Finále Plzeň, Febiofest CZ+SK aj.)

 

Objednat projekci lze u ALPHA PLUS PRO, s.r.o.
tel./fax: +420 224 813 057, mob. +420 608 964 529 / +420 775 330 117
e-mail: film@alphapluspro.cz, dan.krames@alphapluspro.cz, natalie@alphapluspro.cz, www.alphapluspro.cz